| IulianDaniel a întrebat:

merita sa îmi cumpăr un calculator Second Hand(la mâna a doua)? De ce ar trebui sa țin cont când cumpăr unul? La ce ar trebui sa ma uit ca sa nu am surprize neplăcute?
Mulțumesc frumos

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Depinde pentru ce il iei. Preferabil sa fie de la o firma serioasa, cu garantie (gen PCMadd.com).

| AnoNymOuSS11 a răspuns:

Nu merita sa iei un second hand.Eu zic ca mai bine iti iei unul care sa te tina 10 ani, trebuie sa ti cont de componentele pe care le are si iti recomand sa il faci pe piese.Bafta!
P.S. pentru ce il vei folosi?

| IulianDaniel explică:

Pai voiam sa il cumpăr pentru jocuri, dar calculatorul il cumpăr fără sursa si placa video(le cumpăr dupa aceea separat)