| CatalinAlexandru28 a întrebat:

Mi-am bagat windows 7 ultimate 32bit si cand il instalez nu imi apare sa aleg conexiunea la internet, adica alea : Home Network, Public Network...
Windows-ul este full (adica nu cere in 3 zile sau 30 zile activarea)
Sunt la RDS si cand dau sa creez o noua conexiune, bag id-ul si parola, dupa zice :connecting to PPPoE... si nu se intampla nimic. Pe youtube era un tutorial si ai aparea verifiting username and password si dupa mergea sa se conecteze.
Cine ma ajuta primeste funda happy

3 răspunsuri:
| RDy_AleCs_1997 a răspuns:

Este foarte probabil ca win 7 de 32bit sa mearga foarte prost in cazul in care calculatorul tau este prea performant, adica win 7 de 32bit nu suporta mai mult de 4gb ram. Verifica-ti performanta la calculator si in cazul in care trebuie incearca sa reinstalezi windows-ul cu win7 de 64bit sau win 8

| CatalinAlexandru28 explică (pentru RDy_AleCs_1997):

Am PC de 1.6 ghz procesor și RAM de 1, 5GB, așa că Windows 7 Ultimate 32bit imi este bun.
Windows-ul merge bine, dar nu pot face conexiunea la internet.
La instalare nu imi apare să aleg Home Network, Public Network...

| CatalinAlexandru28 explică:

Am rezolvat.
Mi-am băgat 3dp net și mi-a instalat driverul pentru internet