| Saitam a întrebat:

mi-am cumparat de ceva timp jocul Counter Strike Globall Offensive, este foarte tare insa la inceput aveam fps peste 100 si mi se misca GREU habar nu am de ce si acum am fps 30(ceva de genul) si mi se misca mai bine decat atunci cand aveam peste 100... Ce sa fac sa se miste mai bine si sa am fps mai mare(setarile sunt la low!)?

Răspuns Câştigător
| Deriol a răspuns:

Aaaa pai atunci scuze, inseamna ca nu am inteles eu intrebarea.
Si eu am cs de pe steam si imi arata mereu fps 60 dar se misca foarte bine, si asta e din cauza procesorului, de ex eu am procesor Intel Core I3, care nu prea e el de gaming, amd de la A10 in sus sunt foarte bune pentru gaming.
Ma rog nu asta era ideea, ideea e ca nu conteaza cat iti arata fps, conteaza cat il ai de fapt.
Bafta!

2 răspunsuri:
| Deriol a răspuns:

Poti returna jocul inapoi, sa-ti zica daca are vreo problema sau ceva, tot ce e posibil, dar daca zici ca la inceput iti mergea bine ma cam indoiesc.
Poate ca e PC-ul tau de vina cu ceva.
Ai putea sa precizezi detaliile tehnice ale pc-ului ca sa vad daca te pot ajuta.

| Saitam explică (pentru Deriol):

L-am cumparat pe Steam nu pe CD, iar la inceput am zis ca aveam peste 100 fps dar nu mi se misca bine iar acum am vreo 30 fps si mi se misca mai bine decat atunci cand aveam 100 fps...(si normal la orice joc e bine sa ai fps mare)...
Pai am Procesor de 2 GHz
2 GB RAM

| Deriol a răspuns (pentru Saitam):

Aaaa pai atunci scuze, inseamna ca nu am inteles eu intrebarea.
Si eu am cs de pe steam si imi arata mereu fps 60 dar se misca foarte bine, si asta e din cauza procesorului, de ex eu am procesor Intel Core I3, care nu prea e el de gaming, amd de la A10 in sus sunt foarte bune pentru gaming.
Ma rog nu asta era ideea, ideea e ca nu conteaza cat iti arata fps, conteaza cat il ai de fapt.
Bafta!