| mazian321 a întrebat:

Mi-am facut un server de Metin2 pe IP, cu un SF frumos bun si un Client care mi l-a dat la SF(Server Files).
Care ar fi problema, vreau sa modific IP-ul din Client, iau root.eix si.epk le pun intr-un extractor si le extrag, intru in Source modific tot IP nume tot si cand dau sa le impachetez la loc nu imi merge, nu se salveaza ce am modificat sau daca le sterg nu mai apar la loc cum ar trebui...Am folosit Extractorul by Eddy si FR dar tot nu merge. Mentionez ca la alte Clienturi cu MC.txt merge ca pe roate dar la asta nu merge...ce sa fac sa modific IP-ul clientului si sa imi mearga?

11 răspunsuri:
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Clientul merge odata cu servarul este facut special.
Desigur n-are Mc.txt trebuie sa extragi fisierele din pack/root.
Si sa ai un extractor eu am unu foarte bun Original.
Trebuie sa extragi fisierele alea root.
Iti apare un fisier cu denumirea Source.
Si te duci dupa aceea in fisierul [serverinfo] il deschizi prin notepad.
Si modifici.
Si acolo o sa scrie ceva de ex:
1 : { "ip":"name", "port":11002, },
La name modifici si scrii IP.
Asa faci la toate.
1 : { "name" : "ETC "channel" : SERVER01_CHANNEL_DICT, },
Unde am scris ETC scrii numele servarului.(Metin2.)

| mazian321 explică (pentru Mihail2020):

Eu ajung la Source modific IP-ul din serverinfo.py si numele dar cand sa le impachetez nu se salveaza...nu se impacheteaza

| Mihail2020 a răspuns (pentru mazian321):

Daca n-ai program pot sa iti dau ceva care te ajuta sa inpachetezi dar trebuie sa ai un fisier adica root.xml acolo ca sa iti mearga.
Si sa scrii un cod.

| Mihail2020 a răspuns (pentru Mihail2020):

Start=Run
Si scrii asa cum scriu si eu.
cd C:\pack
m2 root_ex.xml
Si gata sa inpachetat daca n-ai program!

| mazian321 explică (pentru Mihail2020):

Am incercat si codul asta si da am facut si chestia aia cu m2.exe root_ex.xml si root_pack.xml...acum am descarcat Metin2 Repacker dar si la asta imi da eroarelaughing) deci ma scoate din minti

| Mihail2020 a răspuns (pentru mazian321):

Cand ai dezarhivat trebuie sa iti apara un fisier root.xml ca sa iti mearga altfel nu merge.
Eu ti-as da Pack de dezarhivare trebuie sa platesti prin sms o suma ca sa o extractorul.

| lover4 a răspuns (pentru mazian321):

Si pe mine ma scoate din minti nici mie nu imi merge!

| Mihail2020 a răspuns:

Daca cauti greu gasesti un extractor bun sau Original mai ales gratuit.
Eu am dat bani ca sa eau unul bun si chiar este foarte bun si m-a ajutat la foarte multe lucruri.

| Mihail2020 a răspuns:

Eu ce am zis acolo sus Extractor Original adica pot si sa extrag fisiere orice fisier Eix si Epk dar pot sa le si inpachetez foarte usor.

Iti zic o comanda simpla ca sa inpachetez si tu fisierele.
Daca vrei sa o zic sau nu.

| Mihail2020 a răspuns:

Ai rezolvat pana la urma?

| IonutzPack1989 a răspuns:

Man incearca FR extractor merge 100% funda