| BoBoRooBo a întrebat:

SAlut TPU! Mi-am facut un server pe minecraft cu hamachi dar imi spune outdated client si nu pot sa intru pe server va rog ajutati-ma! Dau funa!

Răspuns Câştigător
| Kövér_Paul_1979 a răspuns:

Atat serverul la jocul cu pricina cat si clientii de joc aL prietenilor tai trebuie sa aiba aceeasi versiune, adica daca tu ai folosit o versiune veche de server si ei trebuie sa foloseasca o versiune mai veche a jocului sau viceversa ultima versiune de server cere ultima versiune a clientului

2 răspunsuri:
| Kövér_Paul_1979 a răspuns:

Clientul este vechi si trebuie updatat la ultima versiune, acum depinde cine a data acea eroare, hamachi sau jocul, daca hamachi da eroarea cu pricina cel care se conecteaza are client mai vechi decat serverul.

| BoBoRooBo explică (pentru Kövér_Paul_1979):

Imi poti da un raspuns mai detaliat

| Kövér_Paul_1979 a răspuns (pentru BoBoRooBo):

Atat serverul la jocul cu pricina cat si clientii de joc aL prietenilor tai trebuie sa aiba aceeasi versiune, adica daca tu ai folosit o versiune veche de server si ei trebuie sa foloseasca o versiune mai veche a jocului sau viceversa ultima versiune de server cere ultima versiune a clientului