| DragosBosss97 a întrebat:

nu ma prea pricep la calculatoare si voiam sa va intreb daca PC meu este bun de ceva :
System:
Microsoft Windows XP
Professional
Version 2002
Service Pack 3

Computer:
AMD Sempron(tm) Processor
3000+
1, 61 GHz, 896 MB of RAM
Physical Address Extension

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai nevoie de un procesor mai performant, dar nu prea scump caci socketul am2 este o platforma destul de veche si nu se merita sa investesti prea multi bani.

Eu iti recomand un upgrade la un procesor AMD Phenom X4 9850 sau AMD Phenom X4 9750.

Eu as opta pe procesorul AMD Phenom X4 9850, avand frecventa putin mai mare decat AMD Phenom X4 9750, in plus poti face overclock daca doresti.

Link comparare procesoare (x4 9850 VS. x4 9750): http://www.cpu-world.com/......BE%29.html

Iar pretul procesorului AMD Phenom X4 9850 la second hand ar trebui sa fie in jur de 200 de lei.

http://www.okazii.ro/......a131428972

| Coarna_Mihai_1990 a răspuns:

TREBUIA SA NE ARATI SI PLACA DAR IN FINE CALCULATORUL nu este cine stie ce dar ca sa folosesti internet sa intri pe fb sau sa joci metin si alte jocuri slabute merge dar jocuri mai complexe nu. big grin