| adrian_5886 a întrebat:

nu prea ma descurc in acest domeniu, dar am o intrebare, o placa video dedicata este chiar o placa? sau este in procesor, deoarece cineva m-a sfatuit sa imi iau placa separata. Voi ce credeti?(nvidia gt520)

Răspuns Câştigător
| cipryyy100 a răspuns:

Placa video dedicata este o placa video separata si nu este incoporata in placa de baza precum placa video integrata. Si cel ce ti-a spus sa iti iei una separata avea dreptate in caz ca se strica inlocuiesti doar placa video nu toata placa de baza.