| adrian_5886 a întrebat:

nu prea ma descurc in acest domeniu, dar am o intrebare, o placa video dedicata este chiar o placa? sau este in procesor, deoarece cineva m-a sfatuit sa imi iau placa separata. Voi ce credeti?(nvidia gt520)

Răspuns Câştigător
| Mirciuuuuuuuu a răspuns:

Da, este o placa care se introduce in portul PCI sau AGP(aflate pe placa de baza). Placa video are si ea un procesor, numit procesor grafic. Poti sa-ti cumperi ce placa doresti, depinde cati bani ai sau pentru ce doresti sa o folosesti.