| alin_9439 a întrebat:

O scurta intrebare pentru cunoscatori, daca eu imi fac un server de metin 2 cu un client bun (fara mc.txt) si pe laptop-ul meu il tin prin hamachi, atunci cand il voi pune la host, playerii vor avea nevoie si ei de hamachi? (cam stupida intreabre, dar nu ma prea pricep)

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Jucatorii nu au nevoie de hamachi.

| alin_9439 explică (pentru neluL):

Multumesc, dar totusi mai am doua intrebari daca se poate sa imi raspunzi:
1) Exista vreun risc ca dupa crearea serverului prin hamachi sa nu functioneze ca unul facut pe ip static?
2)''locale"pe care il am acum e pe juate tradus (romana/germana) imi poti spune (un videcolip, tutorial) cum sa traduc si restul?

| neluL a răspuns (pentru alin_9439):

Daca nu ai IP static nu ai facut nimic, nu merge pe router.

| alin_9439 explică (pentru neluL):

Banuiesc ca nu se pune ip-ul static de la no-ip nu?laughing

| neluL a răspuns (pentru alin_9439):

Nu happy