Pentru un joc ca fortnite pentru a merge mai bine in mai multe fps-uri, este mai importanta placa video, placa de baza sau procesorul? Voi ce ati alege daca ati putea sa luati doar una dintre astea 3 pentru a merge mai bine fortnite-ul?

3 răspunsuri:
| DarthNiger a răspuns:

Depinde ce cerinte ai tu la PC, da cateva detalii si o sa iti spunem noi daca iti va rula Fornite pe PC, toate sunt importante, si placa video si placa de baza si procesor.

| UnderVoltage a răspuns:

Poti da mai multe detalii despre piesela cere le detii(procesor, placa de baza, placa video, ram, sursa etc.)
Se poate ca nici una dintre variante sa nu fie posibila

| hyozanryu a răspuns:

Mie imi merge pe setari High+.Pe un Q9550(3.6 GHz OC)4GB RAM, 2GB GB GT 1030 OC GDDR5.
minim 30 FPS(nu scade sub)