| Liviu_Badiu_1970 a întrebat:

poate sa imi puna si mie cineva legenda lui SLENDER (in limba romana) pentru ca nu o stiu si eu sunt pasionat de chestii din astea DAU FUNDA + VOT!

Răspuns Câştigător
| Flavy007 a răspuns:

Pai legenda e cam asa. Un barbat si o femeie s-au casatorit iar la ei acolo in tara lor era o traditie ca mirele si mireasa sa se duca in vadure singuri pentru nu stiu cat timp, acolo au vent dupa ei niste oameni care nu au vrut sa se casatoreasca si pe ea au omorat-o direct dar pe el l-au luat l-au dus undeva unde l-au pus pe masa aia de tortura care te lungeste si apoi au luat o forfecuta si i-au taiat fata i-au scos ochii apoi i-au pus pe fata o bucata din rochia miresei pe fata ca sa aiba amintire in mormant di de atunci bantuie prin padure ori dupa nevasta-sa ori dupa aia care l-au omorat pe el si pe nevasta-sa nu mai stiu sigur. Si daca vrei sa stii si ce e cu paginile alea din joc pe care trebuie sa le gasesti e vorba despre chestiile pe care le scrie slenderman pe copaci atunci cand vin oamenii in padure numai ca aia care au facut jocul au scris pe hartii sper ca ti-am fost de folos laughing