| WizzaRd55 a întrebat:

Pot sa-mi upgradez placa video la laptop? Si daca da cat costa? Si as vrea si exemple de unde pot lua pls.

Răspuns Câştigător
| Andrei7520152 a răspuns:

Majoritatea laptopurilor folosesc placi video integrate pe placa de baza. Nu se pot schimba. Putine laptopuri folosesc o interfata numita MXM, la care se poate face un upgrade
http://en.wikipedia.org/wiki/Mobile_PCI_Express_Module
Asta deoarece multa lume nu foloseste laptopuri pentru jocuri. Pentru alea s-au inventat pc-urile desktop, care sunt mai potrivite pentru gaming (si mai accesibile ca pret decat laptopurile). Dar fi sigur ca laptopul tau foloseste un GPU, deci ia-ti gandul din start

4 răspunsuri:
| Hrehorciuc_Liviu_1989 a răspuns:

Poti sa descarci drivere pentru ea de pe net.
Funda?

| BoykaAlexandru a răspuns:

Da

| ghostsiroman a răspuns:

In primul rand nu poti sa ti-o upgradezi, poti doar sa iei una noua.Iar in al doilea rand ti-as recomanda sa cumperi placa de la un depozit de calculatoare.Eu asa as face.

| WizzaRd55 explică (pentru ghostsiroman):

Pai bun Si cam cat ar costa