| LuciWv a întrebat:

Salut TPU
Pot schimba parola la un cont premium de minecraft fara sa am intrebarile de securitate si adresa de email, nu stiu, o schema de mesaj credibil pentru mojang
Cine ma ajuta primeste pe langa funda si un cont premium
P.S daca ai un cont steam cu cs:go sau alt joc mai interesant(chiar si cs 1.6),dau la schimb 5 conturi premium[PM pentru detalii]

4 răspunsuri:
| pilaf a răspuns:

Ceea ce vrei tu să faci se cheamă furt. Nu e recomandat.

| LuciWv explică (pentru pilaf):

Tu ii zici furt,de la cine il fur?
Proprietarul si-a dat acordul pentru, cum sa-i zic, pentru a da contul alt cuiva, daca nu era asa, atunci schimba parola in secunda 2!
Deci, de la cine il fur?
Pur si simplu nu vreau sa mai fiu deranjat in timpul jocului

| pilaf a răspuns (pentru LuciWv):

E clar, nu il furi dar nu stii intrebarile de securitate, nu stii e-mail-ul, e clar ca Buna ziua ca proprietarul ti-a dat tie contul. Si mai vine si precizarea pe care o faci "o schema de mesaj credibil pentru mojang". Incredibil happy

| LuciWv explică (pentru pilaf):

Da,si functioneaza asemenea scheme si cu STEAM!
Pai, tu ii zici furt, dar proprietarul nu isi mai da interesul pentru acel cont, asa ca la dat cuiva pentru al publica online!
E bine, nu sunt eu genul sa dau 20 de euro pe un joc dupa care sa nu mam ai joc happy
Nu am zis ca il fur, de la cine sa il fur?
Proprietarul e de acord ca ori cine vrea, sa il ia, nu a pus intrebarile de securitate pentru ca stia ca in secunda 2 cineva va schimba parola, nu cred ca ii pasa de asta, dar el vroia ca mai mult sa bucure de cont, e nasol rau cand se bucura 200 cand as vrea si eu happy si da,deci poate e furt,de la cei care il mai folosesc, ori cum cineva va face ceva similar cu ce vreau eu, si va capata contul doar pentru el, de ce el si nu eu?
Sunt sute de conturi pe net, cred ca pot lua unul doar pentru mine