| maxbio a întrebat:

Recent am avut niste probleme cu pc-ul adica pornea totul doar ca monitoarele nu se aprindeau. Am reusit sa rezolv problema insa acum am observat ca rezolutia nativa a monitorului meu a fost schimbata si ca nu o pot schimba pe rezolutia lui normala deoarece imi spune "Out of Range".
Rezolutia normala a monitorului este 1600x900 dar cea mai apropiata rezolutie pe care o pot pune fara sa imi spuna "Out of Range" este 1360x768.
Cum as putea sa imi folosesc din nou rezolutia normala a monitorului?

1 răspuns:
| Tom36 a răspuns:

Nu îți garantez că merge, dar poți încerca să scoți cablul și să-l bagi la loc de mai multe ori. Poți să-l scoți și din PC, și din monitor, cu monitorul apris, cu el stins, etc. Încearcă mai multe combinații de mai multe ori. Am avut și eu problema asta, a apărut din senin și tot din senin a dispărut după ce am făcut ce-am scris mai sus. Baftă!