| Manciu_Emil_1976 a întrebat:

Am schimbat rezoluția monitorului și s-a blocat cu textul "out of range". Am reușit să pornesc calculatorul în SafeMode și să schimb rezoluția monitorului,am dat ok, dar la repornire apare aceeași problemă. Orice rezoluție aș alege,la pornirea calculatorului tot negru apare monitorul, cu acel mic text afișat. Cum pot rezolva?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Incearcă monitorul pe alt pc și pc-ul tău cu alt monitor, Cum merge așa, spune=ne!

| Manciu_Emil_1976 explică (pentru sierra1):

Acelaș rezultat și cu alt monitor, doar în Safe Mode funcționează.

| sierra1 a răspuns (pentru Manciu_Emil_1976):

Din safe mode dă-i o rezoluție joasă, minim suportată apoi restart iar dacă face tot așa, cred că se lasă cu o reinstalare

| RazvanBaboy a răspuns:

Posibil monitor sa fie stricat ori sa nu suporte ori si ce rezolutie cel mai bine incearca monitorul pe alt pc