| PopescuAlin a întrebat:

Recent am cumparat un laptop de la un prieten
Este foarte Bun are procesorul i5 2.60 GHz
Iar placa video e Intel graphic 4000
Si nu stiu sigur daca e placa lui video Uitati aici la graphic specification
http://ark.intel.com/......o-3_30-GHz
Cum Pot sa imi dau seama daca e a lui sau e a procesorului?

4 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Serios? E placa video integrata, adica din procesor. Oricum nu este foarte nasoala, e destul de ok daca nu ai pretentii sa joci cine stie ce jocuri iesite in ultimii 2 ani.

| PopescuAlin explică (pentru EnvyU):

Pai si placa lui video
nu de la procesor cum dau de ea

| EnvyU a răspuns (pentru PopescuAlin):

Nu are placa video dedicata, laptopurile cu placa video dedicata sunt foarte scumpe. Majoritatea laptopurilor sunt cu placi integrate, asa cum si majoritatea sistemelor desktop care le iei FULL sunt cu placi integrate. Daca vrei gaming iti faci un pc pe piese, daca vrei sa te plimbi si sa ai access la internet si jocuri mai slabe iei laptop.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acel HD face parte din procesor. numai bun nu e leptopul ala cu o placa video atat de slaba. poti juca jocuri vechi gen cs, gta vice city poate si san andreas dar la restul nu prea ai sanse