| anonim_4396 a întrebat:

SCUZE DE CATEGORIE, am si eu o intrebare pot rula crysis 2 cu pc-ul meu? daca nu ce trebuie sa schimb
procesor amd athlon (tm)64x2 dual core 4400+2. 20ghz
2 gb ram
placa ati radeon x1550 series 1024 mb
Daca nu il pot rula cum imi pot imbunatatii calculatorul, mentionez ca nu am buget, spuneti-mi niste "smecherii"
Multumesc dau funda!
NU DATI SYSTEM REQUIRMENTS CA LE STIU VA ROG

Răspuns Câştigător
| fansollo22 a răspuns:

Pai astea sunt cerintele

CPU: Intel Core 2 Duo 2.0 GHz, AMD Athlon 64 X2 2.0 GHz or better
RAM: 2 GB (Vista requires 3 GB)
OS: Windows XP, Vista or Windows 7, with the latest Service Pack
Video Card: NVIDIA GeForce 8800 GT 512 MB of memory or higher; ATI/AMD Radeon HD 3850 512Mb RAM or higher
Sound Card: Yes
Free Disk Space: 9 GB

Ma cam indoiesc de placa ta video, adica jocul cere placa video de 256bit cu 512mb iar placa ta are 128bit cu 1024mb dar s-ar putea sa iti mearga.In caz de nu iti merge te sfatuiesc sa iti cumperi o placa video mai serioasa pentru ca jocurile mai "noi" cer resurse nu gluma.

Bafta.

| Phantom933 a răspuns (pentru fansollo22):

Pai si o placa gen amd radeon hd7750 de 1gb o sa imi mearga..ca e buna da are 128bit. spune-mi te rog o placa buna la 256 biti

1 răspuns: