| anonim_4396 a întrebat:

am si eu mai multe intrebari:
1.Imi functioneaza crysis 2 pe urmatoarele cerinte:
Windows XP sp3
2gb ram
procesor amd athlon(Tm)64x2 dual core processor 4200+2. 20ghz
2.Imi puteti spune cum aflu ce placa video am
3.Cum imi pot imbunatatii performantele calculatorului dar fara sa investesc ceva in el(daca se poate)
Multumesc

Răspuns Câştigător
| DudarsharDudarel a răspuns:

Procesor : Intel Core 2 Duo 2Ghz, AMD Athlon 64 x2 2Ghz sau mai mult;

- memorie ram : 2 GB;

- spatiu pe hard disk : 9 GB;

- placa video : NVIDIA 8800 GT 512MB RAM, ATI 3850HD 512Mb RAM sau mai mult.

Bineinteles, aceste cerinte de sistem pentru Crysis 2 sunt cele minime, cele recomandate nu sunt momentan cunoscute.Pentru a putea fi siguri ca veti putea juca Crysis 2 fara probleme, parerea mea e ca necesar un Intel Core i5 sau i7, 4GB RAM, si o placa video de 1 GB din seria 6000 de la ATI sau 500 de la nVidia.

pentru a vedea ce placa video ai downloadeaza driver easy iti spune tot de pc si ce update trebuie sa faci ce drivere iti trebuie funda?