| DarthNiger a întrebat:

stiti niste jocuri gen Medieval Total War sau Europa Universalis? adica sa fie pe calculator si sa iti alegi tu o tara din toata mapa generala si sa cuceresti alte tari si sa iti faci aliati si inamici si chestii din astea.DAU FUNDA! MULTUMESC!

8 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Hearts of Iron 3

E foarte complex, nerecomandat incepatorilor. http://www.youtube.com/watch?v=SW7NTkPmn4I

Daca cauti ceva mai usor incearca seria Rise of Nations

| DarthNiger explică (pentru Andrei7520152):

WAW,chiar ca este complex 53 de minute m-am uitat la videoclip si tot nu ma inteles cum sa joc jocul laughing.

| DarthNiger explică (pentru Andrei7520152):

Si este cumva rpg sau ceva?

| Andrei7520152 a răspuns (pentru DarthNiger):

Rise of Nations. un fel de Medieval TW amestecat cu rts, gen Age of Empires 2. E facut de Microsoft (ei au facut si AoE2)

| DarthNiger explică (pentru Andrei7520152):

Rise of Nations este mult prea simplu as vrea niste jocuri gen Medieval TW adica pe harta generala happy.

| Andrei7520152 a răspuns (pentru DarthNiger):

Crusader Kings 2, Imperial Glory, Cilivization 3/4/5

| DarthNiger explică (pentru Andrei7520152):

Thx happy

| Sergiu_Tanasa_1997 a răspuns:

Eu ti-as recomanda: Napoleon Total war, total war rome II, total war shogun II si cam atat. Acestea le am si eu si le joc de 2 ani fara oprire laughing.