| ElvisTPU a întrebat:

sunt prins intr-o dilema vreau sa mi o unitate si nu ma pot de cide pe care sa o aleg sun doua unitati
Prima e
Sistem IT MYRIA STYLEV5, AMD A6-5400K 3.6GHz, 4GB ram, 500GB, ATI R6570, Free Dos + Cadou BitDefender Antivirus 2013 1369, 90lei
Iar a doua e
Sistem IT MYRIA LIVEV21, Intel Core i3-3220 3.3GHz, 4GB ram, 500GB, Intel HD Graphics 2500, Linux 1349, 90lei ARE PLACA VIDEO INCORPORATA.

Care credeti ca e mai buna pentru GAMING,
Mentionez ca am acasa o placa video nVIDIA gforce 210 1gb ddr3 am dat pe ia 200de lei nou nouta din magazin.
Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| DSGline a răspuns:

Sallut a 2 a pentru ca ai i3 eu dupa AMD nu ma iau.

| mikyspawny a răspuns:

Prima este mai buna pentru ca in jocuri i3-ul este luat drept dual core pentru ca are 2 nuclee logicehappy