| ioniliescu921 a întrebat:

Ce imi recomandati dintre cele 2?
Sistem IT MYRIA LIVEV21, Intel Core i3-3220 3.3GHz, 4GB, 500GB, Intel HD Graphics 2500, Free Dos

Sistem IT MYRIA GAMEONV5, AMD Athlon II x2 270 3. 4GHz, 6GB, 500GB, AMD Radeon HD 6570, Linux FUNDA doar dati-va cu parerea!

Răspuns Câştigător
| 0x11111051 a răspuns:

A doua e cu mult mai buna. Doar ca are sistemul de operare Linux, Sa il schimbi in Windows, de preferat 7 x64 Ultimate

Stiu ca acush multi or sa zica ca la primul procesorul e puternic (i3). De fapt nu este asa. El gindeste lent si nu este facut pentru jocuri.

5 răspunsuri:
| WalterWhite a răspuns:

Prima.

| Me2 a răspuns:

Al doilea e mai bun pentru ca are o placa video dedicata>dar nu te gandi la jocuri ca e cam praf acolo, mai bine cumpara unul pe piese
Raspunde la urmatoarele intrebari ca sa te ajut cu o configuratie
1. Ce buget ai?
2. La ce vei folosi sistemul?
3. Ai nevoie de monitor? Daca nu, ce rezolutie are monitorul actual?
4. Ai nevoie de mouse, tastatura, boxe?

| ioniliescu921 explică (pentru Me2):

1000 de lei si pe piese m-am gandit sa-l fac nu stiu si da doar mouse si tastatura am compu de vreo 5, 6 ani si n-am schimbat nimic la el

| Me2 a răspuns (pentru ioniliescu921):

Sal,eu iti recomand asta
1. Procesor mai performant, mai rece, iar coolerul stock nu e avion cu reactie
2. Placa de baza ok
3. 4 gb ram
4. 500gb HDD
5. O placa video mult mai buna decat in sistemu ala mirya..sau cum il cheama
6. Sursa+carcasa, va tine sistemul
7. Kit tastatura+mouse
http://www.mediadot.ro/wishlist/31300/

Cand dai comanda daca nu stii sa'l asamblezi, sa ceri asamblare...e gratis
Nu am pus dvd-rw pentru ca ar fi trebui sa renunt destul de mult la performanta, windows in poti instala de pe un stick

| CreEppY a răspuns:

Al doilea sistem e mult mai bun big grin