| newboy a întrebat:

uitati care e problema mea:
de curand am cumparat un joc care e vechi dar distractiv in fine, numit World Racing 1/Mercedes Benz World Racing,Deci intrebarea estebig grine ce imi merge greu?,am toate cerintele care imi trebuie,ba chiar pentru cele recomandate,ba chiar mai mult,dar nu inteleg,cand fac cate ceva se blocheaza de exemplu:
-Cand intru in meniu inainte de a incepe jocul nu se blocheaza dar dupa ce joc se blocheaza,adica cum nu inteleg
-Sau cand dau pauza dupa,,Esc" si camera se roteste(daca stiti) se blocheaza,deci raspunsul final este:de ce se blocheaza? Multumesc anticipat, Funda(Orice raspuns e bine venit)...

Răspuns Câştigător
| Mozurov a răspuns:

Pentru procesoarele dual core trebuie sa mai instalezi un driver pentru a-ti merge jocurile mai vechi-cauta dual core optimizer (AMD sau Intel)pe net-.Dar inainte de asta da-i click dreapta pe iconita jocurlui - Proprieties - Compatibility - run this program for (si alegi din lista aia windows 2000). Daca asta nu merge atunci instaleaza driverul pentru procesor.

8 răspunsuri:
| Mozurov a răspuns:

Ai windows xp? Daca nu asta ar fi una din probleme.Sau poate ca ai procesor dual core?

| newboy explică (pentru Mozurov):

Da am windows xp, si da am si procesor dual core, dar care este problema, asta e problema?, ca am procesorul dual core si windows xp

| newboy explică (pentru Mozurov):

Iti multumesc foarte mult ca m-ai ajutat, in sfarsit pot sa ma bucur si eu de world racing 1 o luna, ca dupa aia ma plictisesc de el; )), Multumesc Mult, Pace!

| newboy explică (pentru Mozurov):

Si vroiam sa iti mai spun ceva:
Un prieten de al meu are procesorul de 1.8 ghz Nu dual core,si lui tot asa ii se intampla,nu inteleg, adica eu, da, am inteles care e problema, dar lui?

| Mozurov a răspuns (pentru newboy):

A incercat chestia cu compatibilitatea pentru windows 2000/98?

| newboy explică (pentru Mozurov):

Da si tot nu a mers

| Mozurov a răspuns (pentru newboy):

Atunci in cazul lui nu mai este problema de driver, ci de memorie ram si de cata memorie foloseste in timpul in care porneste jocul. Daca va deschide task managerul in timpul jocului si se va uita la sectiunea Performance, va avea o surpriza sa vada cat de multa memorie e mancata.

| newboy explică (pentru Mozurov):

Prietenul Meu are RAMI de 512 MB dar a citit system requirments-ul si a aflat ca-i merge dar ii merge greu!

| Mozurov a răspuns (pentru newboy):

Pentru procesoarele dual core trebuie sa mai instalezi un driver pentru a-ti merge jocurile mai vechi-cauta dual core optimizer (AMD sau Intel)pe net-.Dar inainte de asta da-i click dreapta pe iconita jocurlui - Proprieties - Compatibility - run this program for (si alegi din lista aia windows 2000). Daca asta nu merge atunci instaleaza driverul pentru procesor.