| Ciuca_Florin_Mihai_1998 a întrebat:

Salut.tpu un prieten de al meu s-a jucat un joc de strategie prin 2010 cu un gameplay asemanator ca warcraft dar nu era warcaraft erau mortii care aveau scheleti, zombies, vampiri, varcolaci clasa de gheata care aveau numai monstrii de gheata,, bigfood (nu stiu daca scriu bine) picor mare..etc clasa oamenilor era mai mai degaba clasa naturii avea arcasi, spadasini, giganti copaci sau calareti pe grifodi (iar nu stiu daca scriu bine cu siguranta nu ) la inceput era un cinematic cand se deschidea jocul era un cinematic era o cioara care zbura catre o cetate uriasab si dupa care apare armata de zombies condusi de regele lor mort si intre timp in cetate se da alarma sunand intr-un horn uriassi intre timp armata mortilor se strange in fata cetatii, apare regele oamenilor si ala al mortilor se privesc unul la altul in ochi soldatii incep sa se indrepte unii spre altii si cand sa se intalneasca sa se bata apare o luminia alba si arata cum se ridica un soldat la sfarsitul bataliei era om care furase o armura de schielet, merge ranit cu mana la coaste air in spate apare o lumina albastra el se intoarce si lumina acopera tot ecranul si acolo a apaurt numele jocului.