| anonim_4396 a întrebat:

unde pot gasi o placa video 550 ti low profile in stoc?! Funda

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Nu vei găsi niciodată, nu s-a fabricat deoarece consuma foarte mult și nu făceau față majoritatea surselor din calculatoarele înguste.
Cel mai indicat ar fi să cumperi un GT 1030, placă video ce o bate pe GTX 550 TI cu mai bine de 50-60%, are un consum de 4-5 ori mai mic și este low profile.

1 răspuns:
| alexboss2020 a răspuns:

Ba,mai bine iti iei un gtx 750 ti low profile e cu 20-25% mai performanta decat un gt 1030