| Andrei73802717159 a întrebat:

V-as multumi daca ati arunca un ochi pe la wishlistul si sa imi spuneti daca sunt toate piesele compatibile si daca pot pune o piesa mai buna tot in bugetul de 1600 ron.Multumesc anticipat!
https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/4169318/

Răspuns Câştigător
| Andrei265268 a răspuns:

Deci: nu merge memoria ram la placa de baza h310. Placa ta de baza selectată are nevoie de ram ddr4, iar tu ai ales ram ddr2. Stiu ca e mai ieftin, dar pur si simplu nu poti introduce hramul în placa de baza. Un procesor i3 de a 9-a generație nu este compatibil la o placa de baza h310. Trebuie să găsești plăci de baza care au primit updateul de ieri bios ca nu iti recunoaște procesorul. La placa video ti-as spune să nu o iei ca e slaba. Iti recomand cam tot asa de 1600 lei un ryzen 5 2400g pe o placa de baza b450 msi pro max cu 8 giga de ram dual channel crucial ballistix SPORT 2666 mhz, o sursă bequiet pure power 400w și un hdd de 500 cu ssd Sata 6 de 120GB

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Spune-mi cam ce vrei sa-ti rulezi pe el si-ti fac eu o configuratie personalizata.