| cristi13 a întrebat:

Va rog cine stie sa ma ajute! Acum 2-3 luni tata a facut contract la RDS pentru: televiziune digitala si telefonie fixa. Si fibra optica care vine de afara trece printr-un decodor sau ceva de genul (nu stiu terminologiabig grin).
Intrebarea mea este: Pot sa ma leg si la reteaua de internet? adica acolo ajunge totul (in decodor). Trebuie sa instalez IP-ul? Daca da astia de la RDS pot afla chestia asta? Sau cum fac sa ma leg la net.Va rog mult ajutati-ma! Funda raspunsului care functioneaza!

1 răspuns:
| soupflood123 a răspuns:

Mai bine facea abonament la internet, fiindca poti urmari TV online oricum, si cu o viteza de 6 MBps poti instala 1 calculator ca "TV" si alte 2-3 calculatoare pentru activitati personale online.