| BiolanLucian a întrebat:

vreau sa aflu cati rami am in calculator, am windows xp si cand dau la "My computer > propietati"
Nu arata chiar tot. Spuneti-mi un program care sa-mi arate cati rami am, cati ghz, cati mb..etc.
Ps:

Răspuns Câştigător
| Andrei7520152 a răspuns:

Se pare ca pc-ul are o placa video onboard. ai 512 MB ram din care 64 mb sunt alocati placii video onboard

daca cauti jocuri vezi aici http://www.tpu.ro/......t-juca-pe/

5 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Imposibil. Daca dai click dreapta pe My Computer - Properties / General ar trebui sa-ti arete toate specificatiile importante.

dar in fine. Faci in felul urmator. intra pe Start/ Run si scrie 'dxdiag' (fara ghilimele) si o sa vezi toata informatiile in detaliu

| BiolanLucian explică (pentru Andrei7520152):

Serios, am dat La propietati la my computer si nu mi-a dat tot.

| BiolanLucian explică (pentru Andrei7520152):

Deci am dat la My Computer - Properties / General si scrie :
Computer: AMD Athlon(tm) 64 Processor
3000+
1.81 GHz, 448 of RAM
Physical Address Extension
Si nu stiu cati rami am 1, 2, 3?

| Andrei7520152 a răspuns (pentru BiolanLucian):

Pai si tu nu vezi ca scrie foarte clar? laughing

"448 of RAM" adica 448 mb RAM

sau 0.4 GB Ram (1GB = 1000 mb)

| AlinNeblea a răspuns:

Un program care iti arata ce ai in calculator de la A la Z este AIDA64.Il poti descarca de aici :http://www.aida64.com/