| Myr3ll1994 a întrebat:

Cum sa aflu cati rami am in calculator

19 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Foloseste cpuz il gasesti pe google gratuit si iti da cam toate informatiile despre placutele de rami din calculator

| cosmon a răspuns:

Click dreapta pe My computer >>Proprieties si trebuie sa scrie pe prima pagina acolo... of RAM

| Bacemi a răspuns:

Dai click dreapta pe iconita de la My Computer de pe desktop. Dai la Proprieties. Iti arata cati rami ai si mai multe.

| death a răspuns:

Start - Control Panel - System Properties. Sau click dreapta pe iconiţa My Computer de pe desktop (presupunând că nu este scurtătură) şi alegi properties. Îţi dă frecvenţa procesorului şi dimensiunea memoriei RAM.

| Brotacelu a răspuns:

Clic dreapta pe my computer - properties - si gata informatia

| alex:) a răspuns:

Intri in "My Computer" si dai click dreapta si intri pe "Properties" si iti scrie ce calculator ai, ram...

| Laura_5858 a răspuns:

Intri in MY COMPUTER [iconita (desenul) cu un calculator dragut si un monitor] daca MY COMPUTER nu se gaseste pe desktop, se gaseste in START, adica in bara de JOS, unde apesi in STANGA. Dupa ce ai deschis MY COMPUTER (daca ai reusit) apesi click DREAPTA ORIUNDE ESTE ALB si jos DE TOT scrie Properties. Dupa ce apesi click STANGA pe properties, se deschide un dreptunghi mare. O sa observi un monitor maricel cu un steag colorat pe el. Mai jos unde scrie "Computer" sunt scrise diverse chestii (GHz, RAM). Ultimul numar arata cat RAM ai. Eu am "1, 50 GB of RAM". Asta trebuie sa vezi. Poate doar sa difere numarul. A fost un raspuns destul de exact?

| biscuite a răspuns:

Click dreapta, my computer, properties

| dia_2587 a răspuns:

Daca te referi la memoria ram, e foarte simplu dai click dreapta pe My Computer si selectezi Properties.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

My computer-Click dreapta-Properties

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clik dreapta pe icoana de la my computer

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desfal si uitate sau dai clic dreapta pe my compiuter si proprietis si afli simplu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra in my computer si da properties si iti arata cati rami ai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma dai clik dreapta pe my computer si apoi itai arata acolo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai la my computer click dreapta si proprietati si vezi acolo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai click stanga pe my computer si este gata treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

My Computer, Click dreapta si proprietes si scrie acolotongue

| assus a răspuns:

Click dreapta pe my computer. proprietati. si iti zice acolo