| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa fac schița unei case pe calculator dar nu gasesc nici un program pe care sa il înțeleg. Stie cineva un program gratuit si sa il înțeleagă tot prostul? DAU FUNDA!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, schitele de calculator nu sunt pentru copii, sau pentru cei care nu au habar de computere si calculatoare.
Pentru asa ceva, mergi intr-un magazin unde se vand computere si-i spui vanzatorului cam ce vrei tu sa faci cu acel computer, iar el iti spune ce configuratie de computer ar trebui sa ai, oferindu-ti cateva variante, din care poti alege.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Calculator am, destul de performant, eu am intrebat de un program si ma descurc bine la calculatoare doar ca nu inteleg programele alea de nici un fel.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Toate la timpul lor, ca nu-i nimeni dispus sa te invete programe de computer, stand cu orele online.
Vezi ca sunt centre cu activitati extrascolare in fiecare oras mare, unde poti invata cum functioneaza un computer, ce programe au si de ce le au samd.