| llRotface a întrebat:

Salut TPU
Vreau sa iau un pc pentru lol si csgo
Este de-ajuns http://expertcompany.ro/......a-dvd-2571 si un geforce gt 730
Credeti ca sursa de 280 w o sa duca si placa video?

Răspuns Câştigător
| CPAElites a răspuns:

Salut
Acelasi PC il am si eu, doar cu alt procesor ( Q9505 ).
Am pus un GTX 750 TI, a trebuit sa schimb sursa...
In locul tau as strange bani pentru o placa video decenta ( GTX 750 TI sau R7 360 ) si as cumpara unitatea si sursa acum.
GTX 750 TI este de 5 ori mai performanta decat GT 740.

PS: Ce buget ai?

3 răspunsuri:
| Țoglă a răspuns:

Nu-i de ajuns.
Dacă chiar vrei să fie la mâna a doua, uite o alternativă: http://www.mypctm.ro/......entre-m58p
Împreună cu placa video pe care o vrei, va rula decent csgo și lol. Să nu te aștepți că va rula jocuri din 2013 în sus.

| CPAElites a răspuns (pentru Țoglă):

Q9400 vs E8400? Glumesti?
PC-ul meu ( q9505 + 8gb ram ddr3 + GTX 750 TI ) duce orice joc aparut cu detaliile date pe Mediu spre High rezolutie Full HD