| AndreiDulgheru888789 a întrebat:

Salut vreau să-mi iau un pc mai bun dar nu dețin un buget așa de mare, am căutat pe niste site-uri câteva pc-uri care mi s-au părut mie cât de cât bune și am dat de acesta: https://www.expertcompany.ro/......a-dvd-3534
Știu că placa video nu este bună dar m-am gândit că i-as putea schimba-o cu altceva, dacă aveți idee cu ce s-ar potrivi ar fi super ok.
Deci ce părere aveți? Merită să-l cumpăr și să-i schimb placa video cu altceva și dacă da, cu ce?

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut.
Daca il iei pentru gaming, nu recomand unitatea dar nici sa faci vreun upgrade.
Chiar iti bati joc de banii tai.
Pentru office/media merge, dar pentru altceva nu!
Acum decizia iti apartine.

| AndreiDulgheru888789 explică (pentru ROB3RT89):

Și ce aș putea găsi pentru gaming, nu neapărat să-mi meargă GTA5, măcar CS:GO până-n 4 milioane? sh sau refurbished.

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Iti merge si pe ala, cu o rezolutie mica si detalile pe minim, poate scoti si tu 60 de fps, destul de practicabil.
Gta 5 nu recomand fara un i 5 si si un gtx minim din seria 700, asta decent!

| aXy99 a răspuns:

Eu zic sa nu...ori mai cauti, ori mai pui niste bani si iti iei unul nou.