| Codreanu_Raul-Martin_1990 a întrebat:

vreau să îmi fac un șaman pe un server de MT2 care este PvP Classic, dar am problema asta:
-Care sunt bonusurile pe arma și pe scut 5/5 + pietrele pentru seturi!

Răspuns Câştigător
| deeeaqq a răspuns:

Pe scut: inteligenţă, semi-om, necunoştinţă, putere, şansă de blocare.
Pe armă ( universală presupun. ) : inteligenţă, semi-om, critică, putere, pătrunzătoare.
Armă ( 5/5 1-1 ) : inteligenţă, semi-om critică, farmec, otravă. ( astea dacă te bazezi şi pe hit )

Dacă te bazezi numai pe skiluri pe scut şi arma 5/5 universală pune dexteritate în loc de putere şi arma de 1-1 : inteligenţă, dexteritate, semi-om, farmec, critică.

La armele 1-1 pietre bagi: rasă ( ninja, sura, etc.), critică, d-aia care dă farmec.
La arma de generală bagi : war, ninja, sura.

Baftă.