| DoarSile a întrebat:

vreau sa imi instalez windows 7 dupa stick, am pus windowsu pe stick toate bune si frumoase iar cand ii dau restart nu intra in instalare am schimbat toate alea de usb prin bios degeaba. o fii de la stick?

4 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Cum îţi vede stickul în My Computer? Dacă ţi-l vede ca hard disc atunci nu e făcut bine. Trebuie să ţi-l vadă ca unitate optică şi să aibă pictograma Windows-ului lângă.

| DoarSile explică (pentru Gizăz):

E bine cum mil vede. happy dar degeaba sad

| Gizăz a răspuns (pentru DoarSile):

Stinge PC-ul cu totul şi bagă stick-ul. Aprinde-l şi intră în Bios. La Boot order trebuie să-ţi vadă stickul. Pune-l primul şi salvează setările. O să-ţi apară "Press any key to boot from USB..." Dai Enter şi-ţi intră în mediul de instalare. Dacă stick-ul e făcut corect, soluţia mea trebuie să meargă. Nu are motive să nu. Dacă nu-ţi vede stick-ul în Bios înseamnă că placa de bază nu suportă instalarea de pe stick. Dar dacă PC-ul nu e luat în 1900 toamna, e imposibil să nu meargă.

| DoarSile explică (pentru Gizăz):

Imi vede stick'u in bios Samsung hdd nu stiu cum. dar nu intra in instalare nu vrea. imi pot da nr tau sa te sun cand am alea in fata daca vrei?