| Popescu_Razvan_2001 a întrebat:

Bun, salut. Am o problema cam mare dupa parerea mea, am pe stick windows-ul pe care vreau sa-l instalez. Dar dupa ce ii dai restart, apas f11, nu ma baga in instalare, si continua sa se deschida normal.

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

Ma gandesc sa nu ai activat Secure Boot sau sa ai UEFI cu CSM dezactivat, caz in care iti trebuie un stick USB boot-abil UEFI.

De facut se face ca mai jos. Ar trebui ca daca ai folosit Media Creation Tool sa fie boot-abil si BIOS si UEFI.

http://www.windowscentral.com/......fi-support

6 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Salut. Trebuie sa schimbi prioritatea de boot din bios ca sa citeasca stickul.

| Popescu_Razvan_2001 explică (pentru Wr3nch):

Cum? Explica te rog frumos.

| Popescu_Razvan_2001 explică (pentru Wr3nch):

Cum, te rog, explica.

| flixbuster a răspuns:

Da model placa de baza pentru desktop no-name sau model de laptop/desktop brand - pentru a cauta/gasi tasta de Boot Menu la pornire.

Daca o stii deja, ai intrat in Boot Menu, ai selectat stick si nu merge atunci stick-ul este facut gresit.

| Popescu_Razvan_2001 explică (pentru flixbuster):

Si cum pot face stick-ul bun, avand in vedere ca cei de la Microsoft au scos media creation tool?

| Popescu_Razvan_2001 explică (pentru flixbuster):

Multumesc frumos.
Cei de la Microsoft au scos media creation tool pentru windows 8.1 si ma intrebam de ce.

| flixbuster a răspuns (pentru Popescu_Razvan_2001):

Ma gandesc sa nu ai activat Secure Boot sau sa ai UEFI cu CSM dezactivat, caz in care iti trebuie un stick USB boot-abil UEFI.

De facut se face ca mai jos. Ar trebui ca daca ai folosit Media Creation Tool sa fie boot-abil si BIOS si UEFI.

http://www.windowscentral.com/......fi-support