| DragosBosss97 a întrebat:

vreau sa ma inregistrez si eu pe un negativ,dar vreau asta sa o fac la pc. De ce am nevoie? Adica, am casti, microfon...Trebuie sa folosesc vreun program special sau ce trebuie sa fac? Am windows XP pe pc happy

Dau funda celui care ma poate ajuta si lamurii cel mai binewinking

Răspuns Câştigător
| alchimistuinfinit a răspuns:

Evident ca ai nevoie de un program special, iti recomand Audacity sau Adobe Audition, daca vrei performanta. un microfon cat de cat bun, o camera izolata fonic, un mixer audio si cam atat, in cazul in care esti curios in cazul tau, calitatea sunetului va depinde de micofon, daca n-ai camera izolata fonic sau mixer, salut.

| DragosBosss97 explică (pentru alchimistuinfinit):

Ca mixer audio e bun virtual dj pro?

| alchimistuinfinit a răspuns (pentru DragosBosss97):

Daca stii sa-l folosesti, presupun ca da.

| DragosBosss97 explică (pentru alchimistuinfinit):

Da,ma descurc, credeam ca am nevoie de ceva mai sofisticat...