| SilentAsaSSin a întrebat:

vreau sa-mi cumpar un laptop pentru gaming. Si nu pot inca sa ma hotărăsc pe care sa-l iau. Vreau mai mult sa ma joc gta real life, pubg, cs:go si alte jocuri care sunt in trading. Primul laptop are aceste specificații: este un Hp Omen cu procesor i7 a 8a generație, 16gb ram, 1tb hdd, 256 gb ssd, geforce gtx 1050ti si Windows 10 home. Celălalt laptop are doar 8gb ram dar restul sunt la fel cu primul. Pe care s-ar merita să-l iau? Conteaza ca are 16gb ram sau 8gb ram?

Răspuns Câştigător
| Alexuţ02 a răspuns:

Salut, contează foarte mult memoria RAM, şi ca să te lămuresc cum stă treaba la laptop, odată cu laptopul achiziţionează şi un "Cooler de GAMING", contează mult, dacă nu ai cooler după o lună se încinge foarte foarte rău şi o să ţi se mişte în lag.

Ia un laptop de gaming ACER Predator dacă chiar vrei o "bestie" de gaming.

Mult noroc.

| sylviu3777 a răspuns (pentru Alexuţ02):

Da, dar acel ACER Predator e cam scump...

| Alexuţ02 a răspuns (pentru sylviu3777):

Da, stiu ca este scump, dar am vazut ca are un "buget" maricel, si de aia i-am recomandat ceva, eu spun ca, cu cat mai bun cu atat te tine mai mult.

| SilentAsaSSin explică (pentru Alexuţ02):

S-ar misca destul de ok gta5 cu 8GB ram?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Conteaza ca are 16gb ram sau 8gb ram?"

la aplicații complexe, mari consumatoare de resurse, da, contează

| Crsiti92134 a răspuns:

Primu e mai bun, dar tu nu ai specificat memoria placi video.