| MihaiMike120 a întrebat:

vreau sa-mi fac un cont pe Romania Roleplay, si as vrea sa ma puteti ajuta cu ele?

Ai voie să faci tapping pentru a merge mai repede cu motorul?
Nu.
Doar în urmăririle cu LSPD.
Da.
Ce poți face dacă ai ban pe un cont pentru 7 zile?
Intru pe alt cont sau pe contul existent abia când ban-ul expiră.
Intru pe alt cont, dau /re să întreb adminii dacă am permisiunea de a juca pe alt cont.
Intru pe alt cont deoarece nu există o restricție și nu se consideră Ban Evading.
Aveţi voie să faceţi car surf?
Da, în toate situaţiile.
Doar pe biciclete şi în maşinile care permit asta (Yosemite, Picador, Bobcat etc)
Nu, niciodată.
Ai voie să răpeşti un rang înalt din poliţie?
Doar cu permisiunea respectivului.
Doar cu permisiunea Head of Factions
Nu.
Ai voie să faci o acţiune ilegală într-o zonă publică între orele 06:00 şi 22:00?
Da.
Nu.
Doar în spitale.
Ai voie să foloseşti termeni precum "full v5" sau "0 accidente" într-un anunţ (/ad)?
Da.
Depinde de modelul maşinii pe care îl vând.
Nu.
Care este metoda corectă pentru a obține ajutorul unui administrator în joc?
Vorbind OOC, astfel încât acesta să vadă.
Prin a da un anunț (/ad, /cad).
Folosind comenzile /report sau /re.
Ai voie să abuzezi sexual de cineva (prostituţie, viol etc)?
Nu.
Da.
Doar cu acordul OOC al ambelor părţi.
Care este limita admisă de server în cazul înșelătoriilor? Dar a jafurilor?
$50.000 la înșelătorii și $2.000 la jafuri.
$100.000 la înșelătorii și $2.000 la jafuri.
$2.000 la înșelătorii și $50.000 la jafuri.
Care este definiția termenului NON-RP Fear?
Acțiunea incorectă care presupune efectuarea unor acțiuni în urma cărora voi avea de câștigat.
Acțiunea incorectă care presupune efectuarea unor acțiuni în urma cărora, în viața reală, nu aș avea nimic de câștigat.
Acțiunea incorectă care presupune efectuarea unor acțiuni pe care, în viața reală, nu aș avea curaj să le fac.

1 răspuns:
| ElSueno a răspuns:

Q = Intrebarea // A = Raspunsul
Q: 1 - A: 1
Q:2 - A: 2
Q:3 - A: 2
Q:4 - A: 2
Q: 5 - A: 1
Q:6 - A: 1
Q:7 - A: 3
Q:8 - A: 3
Q9: - A: 1
Q10: - A: 3