| GeorgeMojoiu a întrebat:

Vreau sa-mi iau urmatorul PC si vreau sa stiu daca imi merge cs go bine pe el. Va rog sa raspunde-ti cu o sa- ti mearga bine in... ( ca-ti fps ). Procesor : INTELE CELERON DUAL-CORE G1620 2.7 GHz. MEMORY : 4096 MB / DDR3. HDD DE 500 GB. PUTERE SURSA : (W) : 500. VIDEO : PLACA VIDEO GIGABYTE nVidia GEFORCE GT630, 2048 MB, GDDR3, RTB BITI. DVI. HDMI. PCI-E.

Răspuns Câştigător
| AlinNeblea a răspuns:

Da, o sa mearga bine CS:GO pe el!

4 răspunsuri:
| Iliutz a răspuns:

Minimum Requirements
Pentium Dual Core E2140 1.60GHz
GeForce GT 520
2 GB
Win Xp 32
DX 9
5 GB
app 45 fps o sai

| GeorgeMojoiu explică (pentru Iliutz):

E 45 fps tu nu vezi ca e mai bun pc meu decat cerintele recomandate se duce in 100. Am un vecin are acelasi pc ca cel care vreau sa-l cumpar si are intre 80 fps - 150 fps.

| Iliutz a răspuns (pentru GeorgeMojoiu):

Da si 120 daca dai tot pe low laughing
ia porbeaza tu jocu da tot la max rez, anti aliasu si vezi prinzi mai mult de 45.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot ce pot sa-ti zic, este sa cauti pe net cerintele jocului.Si faci comparatie cu acest pc. Sunt unele jocuri spre exemplu care au cerinte micci si nu se ptriveste,nu merge,chit ca tu ai calculator performant. De asemenea,sunt unele jocuri care pur si simplu nu corespunde cu direct x. Deci,cauta pe net,cerintele acelui joc,apoi dai start -run, scrii acolo dxdiag si dai ok.Te uiti la placa video, de sunet, direct x, si vezi daca calc au corespunde cu cerintele jocului.