| DarkRider120 a întrebat:

Vreau sa precomand Batman Arkham Knight de pe Kinguin si voiam sa stiu daca pot sa fiu banat sau sa imi stearga contul de Steam. Daca se poate sa raspunda cineva care a mai cumparat de pe Kinguin, pentru ca nu vreau sa dau 40 de euro degeaba sau sa fiu banat/sters de pe Steam. Multumesc!

7 răspunsuri:
| alii98 a răspuns:

Nu iti baneaza contul

| DarkRider120 explică (pentru alii98):

Sigur? Adica ma gandesc ca din moment ce cumpar key-ul de pe un "gray market" ar fi putin ilegal

| alii98 a răspuns (pentru DarkRider120):

Am incercat si eu(am cumparat darksiders 2 pe pc de la altex si era pentru activare steam)si au incercat si altii si nu s-a intamplat nimic

| DarkRider120 explică (pentru alii98):

Una e Altex una e Kinguin. Altex e legal pe cand Kinguin e intre legal si ilegal.

| alii98 a răspuns (pentru DarkRider120):

Nu este nimic ilegal, este totul legal, de unde crezi ca da Kinguin keyle? este partener cu steam, deci nu se intampla nimic, am un prieten care a cumparat numai de pe kinguin jocurile de pe steam si nu are nimic

| Florian000 a răspuns:

De ce nu il iei de pe steam?