| Noitrex a întrebat:

Salut, Am bagat de curand 10 euro pe steam fiindca vreau sa cumpar ceva din market dar nu ma lasa.
Scrie asa : "Pentru a proteja utilizatori pietei comunitatii de frauda, cerem utilizatorilor sa fii facut cel putin o achizitie pe steam in ultimul an, dintre care prima sa fii avut loc acum cel putin 30 zile. Contul tau nu indeplineste aceste cerinte.
Ideea e ca eu am cumparat csgo de pe kinguin nu de pe steam direct...Deci trebuie sa cumpar un joc de pe steam oricat de ieftin ar fi el?

6 răspunsuri:
| anonimguy3 a răspuns:

Poti cumpara si un key de cs go si se pune daca nu ai cumparat nimic din steam. Si dupa trebuie sa astepti 30 de zile.

| Noitrex explică (pentru anonimguy3):

Am gasit un joc foarte ieftin la 0, 29 eur daca il cumpar merge?
Nu vreau sa dau bani pe key-uri..nu se merita.

| SilviaDulcik a răspuns (pentru Noitrex):

Da, idea este sa cumperi de la ei, de pe steam. Atunci cand cumperi de la ei, automat au ei un profit, de aceea te obliga sa faci acest lucru, sa vada ca esti de incredere.

| Noitrex explică (pentru SilviaDulcik):

Am cumparat si nimic :/ tot asa scrie.

| anonimguy3 a răspuns (pentru Noitrex):

Da tu ori esti chior ori nu citesti. Ia mai citeste odata primul meu comment si dupa mai vedem.

| Ioan_Bogdan_1997 a răspuns:

Am avut aceeasi problema si am gasit asta :https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=1047-edfm-2932 la purchase limitation. Deci nu te speria. Doar asteapta