| catalin542000 a întrebat:

Vreau sa vand un calculator dar nu stiu cat as putea lua pe el?
Calculatorul are urmatoarele configuratii:

PROCESORtongueentium dual core G3420 3,20GHZ/3,20GHZ socket 1150

PLACA DE BAZA:Asrock H81M 7 USB, AUDIO 7.1 SATA 2 si 3 suporta 16 gb ram la 1600mhz PCI expres 3.0 doua sloturi pentru placa video socket 1150
Procesoare suportate:
Intel celeron
Intel pentium
Intel i3
Intel i5
Intel i7

MEMORIE RAM:Kingmax 8 GB DDR 3 1333MHZ

PLACA VIDEO:MSI Nvidia GeForce GT 630 2GB DDR3 128 bity

HARD DISCK:WD1TB(1000GB)

SSD:Kingston 60 gb

SURSA:450 W

UNITATEA OPTICA:ASUS inregistreaza,descarca si citeste DVD-uri si CD-uri

CARCASAbig grinELUX negru cu rosu vine direct cu sursa,cablu de alimentare,cabluri front panel pentru placa de baza, un cablu care are un led rosu, mai vine cu 2 usb si cu 2 iesiri:audio si microfon pentru casti.
Butonul rosu de pornire al calculatorului este la mijlocul carcasei si este luminat cu un led rosu, butonul negru de resetare este sus deasupra unitatii optice.

Intrebarea este.Cati bani as putea lua pe acest calculator?
Motivul de vanzare? vreau alt calculator mai puternic.
Deci cati bani as putea scoate pe acest calculator daca la-si vinde?

Funda garantat!

Răspuns Câştigător
| YoChriss a răspuns:

Salut! Cred ca undeva la 1500-2000 de lei nu exagerez. Nici chiar 800. Serios acum, de 800 de lei iti iei ceva mult mai slab. Am vazut Pentium 4-uri la 500-600 de lei happy. Daca iti doresti un pc mai puternic, iti poti schimba doar procesorul, pentru ca ai spus ca placa ta de baza suporta si i3, i5, i7. Iti recomand sa iti iei un i5 Quad core. Daca vei face asta, sa te asiguri ca sursa poate duce noul procesor. Funda?

| catalin542000 explică (pentru YoChriss):

Salut.Stiu dar eu am 3 pc-uri si vreau sa le vind si cand imi iau pc vreau sa il eau ca procesor i7 si placa video de 4 gb ddr 5 512 bity de aceea vreau sa-l vind.

6 răspunsuri:
| darkwisper a răspuns:

800 as spune. Procesorul te cam trage in jos.
Eu am placa de baza Asus Z77-a
Procesor i5 350-p
Ram Corsair Vengeance 8gb frecventa 1600
2 TB SSHD Seagate

| TrainWithWayne a răspuns:

In jur de 12 milioane, daca aveai procesor mai bun scoteai cam 15

| catalin542000 explică (pentru TrainWithWayne):

Salut nu te gandesti totusi ca este cam putin adica in ce sens in sensul ca am vazut si pc mai slabe costau 1000-1200lei si nu avea hd de 1000gb nu avea ssd nu vea placa video ca a mea asta zic eu as vrea sa scot pe el un 2500 lei ca totusi este puternic chiar si daca procesorul ma scade totusi nu il pun la egalitate cu un pc slab la 1200 lei

| TrainWithWayne a răspuns (pentru catalin542000):

Hmm, faci cum crezi, eu mi-am dat opinia

| IfrimC a răspuns:

Injur de 20 30 de milioane mai precis 24 de miliaone.