| GhOsTq a întrebat:

pot face un Pc de Gaming din urmatoarele componente:

Procesor Intel Pentium G3420, LGA1150, 2 nuclee, Frecventa 3.2 GHz

Placa video Sapphire Radeon R7 260X 1GB GDDR5

Placa de baza Asrock H81M-VG4, Socket LGA 1150, Chipset Intel H81, Micro ATX

Sursa RAIDMAX Thunder v2 RX-535AP, 535W, 2x PCI-E 6+2, 6x SATA, 3x Molex, Negru [80 PLUS Bronze]

Memorie Ram 6 GB

?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti face dar depinde ce jocuri vrei sa joci. Oricum, nu-ti va merge cine stie ce. Un PC foarte bun ajunge la peste 3000 lei.

| GhOsTq explică (pentru Salontanul):

Si cam ce jocuri ruleaza pe el?

| Sn4k3 a răspuns:

Un pc de gaming poti face din 2000 lei si foarte foarte bun pe care poti juca orice. Dar asta are procesorul slab si placa video asa si asa. Adica sa nu ai asteptari sa iti mearga gta 5 sau chiar daca o sa iti mearga va merge cu lag.