| Andredrei a întrebat:

Salut tuturor! Am windows xp cu directX 9.0 si la palca video care vreau sa o cumpar spune Suport DirectX 11.1 (suport) adicao sa imi mearga sau nu?

2 răspunsuri:
| CsD69 a răspuns:

Placa video e posibil sa mearga, dar cu siguranta nu la adevarata ei valoare. In primul rand e posibil sa nu gasesti driver compatibil cu xp. In al doilea rand pe XP nu ai decat direct x 9.

| Robertino123 a răspuns:

Baga-ti windows 7, acest windows avand directx 11 integrat. Fii atent sa te interesezi daca placa video este compatibila cu placa de baza. Trebuie sa fie pe acelasi socket.