| DREDR a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar aceasta palca video: Amd Radeon r7 240 1GB ram GDrr5. Am un procesor Intel core 2 duo e 7300. Este compatibila aceasta palca cu procesorul, adica am auzit de la alti ca trebuie sa am procesor de la AMD ca sa mearga bine.

Voi ce ati alege : AMD radeon r7 240 sau Geforce Gt 630.

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nici una, ambele sint jalnice, dar depinde exact de ce modele comparam. Balanta s-ar inclina spre 630, oricum. Faza e ca nu merita sa dai bani pe asa ceva. La ce procesor ai, fie iei o placa puternica din maxim 2010 la mina a doua, maxim 200-250 RON, fie ceva nou care sa isi merite banii (GTX 750, de exemplu) si sa poata fi folosit si peste 2-3 ani cind o sa iti faci upgrade la procesor.

| Dvmasster1 a răspuns:

Radeon FTW.

| marian5693 a răspuns:

Poti sa ai orice placa video, nu conteaza ce procesor ai. Eu as alege geforce-ul.