| sergiuboanta a întrebat:

Salut tuturor,revin cu o intrebare noua:
As vrea sa imi iau un pc deoarece mi s-a ars placa video de la laptop, am gasit pe un site accest PC, vreau sa stiu daca este bun si cam ce jocuri ar rula fara lag pe el.
Informatiile sunt acestea:

Descriere

Calculatorul Dell Optiplex 745USFF are un procesor Intel Core2Duo E6400 la 2. 13GHz, memorie de 2GB şi un hard disk de 160GB.

Specificaţii tehnice

Model: Dell Optiplex 745USFF
Procesor:Intel Core2Duo E6400 2.13GHz
Memorie: 2 GB DDR2
Hard disk: 160 GB
Placă video: onboard
Unitate optică: DVD-ROM
8 USB (2 frontale), 2 sloturi memorie

P.S.Stiu ca nu este nu este un pc performant dar am sa imi iau un i5 cat de curand dar decat deloc mai bine ceva big grin

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Pai daca stii ca nu este performant ce jocuri vrei sa joci pe el? Nu are o placa video dedicata pentru jocuri. Cred ca te-ai putea juca in browser unele jocuri mici.Repet, nu are placa video, iti recomand sa cauti unul cu placa video dedicata.