| theandreicuriosulXbox360 a întrebat:

Salut va rog ajutati-ma am o problema cu laptop-ul, cand l-am cumparat mi-au dat un cd ccu draivere, am pus windows-ul 7 am instalat tot si cand am dat la display casa vad ce placa video am
aratat ca am un rendon r5 m330 dedicat 1gb jumate si share pana la 2gb apoi dupa ceva timp i-am pus windows 8, am instalat draiverele tot si cand am dat la video sa vad ce memorie am
a aratat cam placa video Intel hd 4400 1dedicat 128mb share 1 gb
va rog ajutati-ma lamuriti-ma orice raspuns conteaza dau funda am un Lenovo g50 80 nu dati-mi programe de istalare drivere gen driver scaner am incercat tot sa i-mi arata. ce sa fac

2 răspunsuri:
| DoK a răspuns:

Stai calm totul e ok. Trebuie doar sa instalezi driverul pentru Radeon la Windows 8. Daca winda e originala poti face dintrodata din accesorii. Sau instaleaza de aici http://www.amd.com/en-us/products/graphics/notebook/r5-m200 uite saitu e oficial aici cauta versia la driver potrivita pentru PC tau. Si o sa fie totul ok.

| Wannax a răspuns:

De ce ai nevoie de windows 8? Downgrade to windows 7. E mult mai bun pentru gaming pentru ca de asta cred ca ai nevoie de placa video thinking!