| Alexandru9971 a întrebat:

Salut, vreau sa achiziționez un controler de xbox 360 wireless de la un coleg și eu vreau sa îl folosesc la laptop, întrebarea este: poate fi conectat la un alt device in afara de xbox?

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Cel de 360 merge pe PC doar daca ai si adaptorul pentru el. Pe telefon sau tableta nu va merge.

| Gnomzy a răspuns:

Salut,

Dacă are mufă USB și este compatibil, da. Compatibilitatea o găsești pe ambalajul controlerului (dacă este nou), unde scrie PC. Cel mai bine este să iei controllerul, să îl încerci la laptop, să îl testezi conform acestui tutorial, încât să meargă toate butoanele:
https://www.youtube.com/watch?v=YNDRmNeZpcU