| Johnny25 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un wireless de la eMAG dati-mi un exemplu de wireless care poate fi conectat si la computer,laptop,telefon,tableta, funda.

13 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Spune si cam cati banuti ai pentru acest router wireless. Pentru ca si ele, sunt dupa stabilitate si performante.
2. conectezi computer-ul, laptop-ul, telefonul etc la router, nu invers, adica router-ul la computer etc.
3. In teorie, cu 95% din routerele disponibile poti sa conectezi pana la 4 pc-uri cu fir, si restul wireless, deci nu asta e problema.

| LTAA a răspuns:

TP-LINK TL-WR340G, un Router ieftin și bun.

| zahy a răspuns:

Toate merg conectate ca iei pe usb. eu am luat si 2 prelungitoare de usb toatal 10m si merge bine.

| zahy a răspuns (pentru zahy):

Tablet nu cred... dar eu am conectat la laptop si am dat net wifi din laptop la tableta

| dan1998 a răspuns:

Eu am acest router doar ca al meu are doar o antena

http://www.emag.ro/......E75V7BBBM/

Eu nu l-am luat de pe Emag, l-am luat dintr-un magazin din oras si m-a costat cam 70-75 de lei nu mai stiu(si are doar o antena dar merge foarte bine, ma conectez cu el la computer, telefon, tableta)si asta care ti l-am aratat mai sus pentru ca are doua antene o sa mearga si mai rapid decat al meu deci eu zic ca este foarte ok mai ales la pretul la care este acum

| zahy a răspuns (pentru dan1998):

Cred ca se refera la adaptor wifi. ca router stie tot prostu ca merge netu pe toate

| dan1998 a răspuns (pentru zahy):

Poate s-a exprimat gresit, cand a zis,, Vreau sa imi cumpar un wireless'' m-am gandit direct la router, acum nu stiu, o sa aflam la ce se referea cand intra pe TPU

| Johnny25 explică (pentru dan1998):

Ma refeream la router, cel care mi l-ai spus este bun si pentru distante mari? adica daca ma indepartez un pic mai mult

| dan1998 a răspuns (pentru Johnny25):

Cel pe care il am eu este exact la fel doar ca are o singura antena deci are semnal mai slab si prinde semnalul in jur de 10-15 metri, cel pe care ti l-am aratat probabil va ajunge pe o raza mai mare probabil 20-25 metri maxim 30 nu sunt sigur dar cat sa prinzi in casa e ok

| Johnny25 explică (pentru dan1998):

Poate sa prinda si doar pe telefon adica fara computer si laptop?

| John1973 a răspuns:

Cele de la tp-link sunt ok http://bit.ly/1r4T719

| atomescu a răspuns:

Un router wireless bun: http://bit.ly/1nqqjxx

Il folosesc de 1 an fara nicio problema!

| mariusmorariu a răspuns:

Uite aici unul din cele mai bune routere wireless http://bit.ly/1kLhSuI