| danut2244 a întrebat:

Salut, vreau sa ii cumpar copilului meu o consola de jocuri, una sa fie la un pret decent si copilul meu a vazut la niste prieteni ca au xbox 360 si m-am uitat si eu la acesta si am vazut ca este destul de ok. Eu acum nu ma prea pricep ma puteti ajuta cu niste informatii? Si am vazut ca pentru a jucat online iti trebuie Xbox Live, unde trebuie platit pe luna, este adevarat, va intreb asta deoarece el vrea sa joaca Gta V online.

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu e gratuit nici la ps3. Pentru ambele trebuie platut lunar. Recomand si eu totusi sa ii luati o consola mai noua, fie si la mana a doua sau sa mai astepte putin deoarece cele de generatie jocuri nu au ultimele updates pentru gta 5 si pierde foarte mult continut gratuit pentru joc. In plus daca platiti abonament la oricare din cele de generatie noua primeste 2 jocuri gratuit pe luma care pot fi jucate cat timp abonamentul e activ. Si e mai iefitn decat un joc de 200-250 de lei la 3 luni.

| alexboss2020 a răspuns:

Nu neaparat pe luna, daca vreti puteti plati 200 lei sau 230 lei(nu mai sunt sigur) si se poate juca online timp de 12 luni! Dumneavostra trebuie sa tineti cont ca acesta consola este veche si nu se mai fac jocuri pentru ea+ ca playerii online de pe xbox 360 sunt din ce in ce mai putini si nu stiu daca se mai merita pentru copilul dumneavostra sa ii luati o consola de o generatie mai veche! Mai bine ii cumparati un xbox one
https://altex.ro/consola-microsoft-xbox-one-slim-500-gb-alb/

| danut2244 explică (pentru alexboss2020):

Multumesc, am vazut si cate ceva despre PlayStation. Daca ar fi sa aleg intre Xbox 360 si PS3 ce imi recomandati? Am vazut ca la PS3 acest 'abonament' este gratis.