| StanciuAn a întrebat:

Salut, vreau sa imi achiziționez un oculus quest 2 si vreau sa ma joc pe jocurile pe care le am pe laptop si nu știu daca duce laptop-ul. Trebuie sa ai un pc bun sa duca jocurile de vr? Astea sunt componente laptopului: Un ryzen 3 5300u, 24gb ram, placa video integrata, 1t hard, 250gb ssd si cam atat stiu va rog sa îmi dați un răspuns dau funda.

3 răspunsuri:
| DonMoldo a răspuns:

Nu iti trebuie macar o placa video dedicata NVIDIA GTX 970 sau AMD 290 daca nu o sa iti mearga o sa iti apara ceva in genu asta https://imgur.com/a/oXxqxYu mai ales pentru castile vr de la oculus deci o sa dai banii degeaba pe ea.

| StanciuAn explică (pentru DonMoldo):

Dar oculus QUEST 2?

| StanciuAn explică (pentru DonMoldo):

Dar oculus quest 2? trebuie sa am laptop ca am intels ca lucrează pe un sistem propriu